در جریان سفر عملیاتی «مرتضی شاهمیرزایی» معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در روز دوشنبه (۱۱ دی‌ماه)، اسکله شماره ۱۷ فاز ۲ بندر عسلویه و نخستین بازوی بارگیری کرایوژنیک کاملا ایرانی راه‌اندازی شد.

شاهمیرزایی در جریان راه‌اندازی بازوی کرایوژنیک، گفت: با افتخار اعلام می‌کنم که نخستین بازوی بارگیری دریایی کرایوژنیک که پیش‌تر ساخت آن در انحصار چند کشور غربی بود، امروز از سوی مهندسان و متخصصان ایرانی ساخته، نصب و راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی در مسیر خودکفایی مصمم است، اظهار داشت: صنعت پتروشیمی ایران در حال ایستادن بر قله خودکفایی در تولید دانش‌ فنی، ساخت تجهیزات و کالاهای مورد نیاز است و جای افتخار دارد که امروز شاهد بارگیری نخستین محموله آمونیاک صادراتی «پتروشیمی هنگام» از اسکله شماره ۱۷ هستیم.

معاون وزیر نفت ادامه‌داد: با توجه به راهبرد شرکت ملی صنایع پتروشیمی در زمینه عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی که با هدف حمایت از صنایع پایین‌دستی و رونق واحدهای تولیدی در دستور کار است، عرضه داخلی محصولات نزدیک به ۱.۳ میلیون تن افزایش خواهد یافت.

لازم به ذکر است طراحی، ساخت و نصب این بازوی بارگیری دریایی کرایوژنیک توسط شرکت دانش بنیان رهروان صنعت و انرژی آسیا و در قالب قرارداد ساخت بار اول با شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران (واحد  کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و ساخت داخل ) و طبق تفاهم نامه با معاونت فناوری ریاست جمهوری انجام یافته است.

منبع: نیپنا

بازوی بارگیری دریایی کرایوژنیک
بازوی بارگیری دریایی کرایوژنیک
بازوی بارگیری دریایی کرایوژنیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *